אודות

חוות מורשת הטנסי הנה חווה ייחודית מסוגה בארץ לגידול ולשיווק סוסים מגזע Tennessee Walking horses – סוסי צעד. החווה הוקמה לפני כ-15 שנה בשרון, במטרה ליצור בית גידול בישראל לסוסי מורשת הטנסי, המהווים את השילוב האמיתי והנכון בין סוסי טיולים לבין סוסי עבודה.

מקורם של סוסים ייחודיים אלה הינם קווי דם עתיקים ונדירים, שהשתמרו בחוות פרטיות של חוואים אמריקאים, המגדלים את סוסי מורשת הטנסי למעלה מ-100 שנה.

סוסי מורשת הטנסי מתאפיינים באתלטיות, חוזק וסיבולת גבוהה, נוחות, יציבות ועוצמה בשילוב אופי רגוע ונעים, מגוון צעדים רחב ומראה אצילי וייצוגי. הסוסים המורבעים בחווה בעלי אופי נוח ואינטליגנציה גבוהה, מפגינים נכונות ומסירות רבה לרוכב בביטחון ובבטיחות בכל המקצבים בהם נע הסוס.

בית הגידול של סוסי הטנסי משתרע על פני כ-30 דונם ומנוהל ביד רמה על ידי צוות מקצועי ומהימן אשר נבחר בקפידה – בעל ניסיון בגידול ואימון מאות סוסים. אנשי החווה מומחים בהתאמה מדויקת ואישית של הסוס הנכון ביותר לצרכי הרוכב.

הסוסים נולדים, גדלים, מטופחים ומטופלים בחווה במשך 3 שנים אינטנסיביות ,המצריכות השקעה מרבית בטיפול ואימון יומיומי, חיסונים ותנאים אופטימליים על מנת לגדל את הסוס/ה כחיית מחמד אשר יש לה אמון באדם ולא כחיית עדר הרואה באדם נטע זר.

הסיפור של סוסי מורשת הטנסי התחיל בשלהי המאה ה-19, אז שולבו מספר גזעים ונוצר סוס חזק, יפה ובעל אופי נוח, ששימש לפעולות רבות ושונות.

כיום מבחינים בסוגים שונים של סוסי טנסי: בצד אחד של הסקאלה, סוסי מורשת הטנסי שמקורם בקווי דם עתיקים, מיוחדים ונדירים המציגים צעד מובנה. סוסים אלה גדלים בבית הגידול שלנו, מאומנים על ידינו ומוצעים למכירה ללקוחות נבחרים. מהצד השני של הסקאלה – קווי דם מודרניים המוצגים במגרש.

בשנות ה-60 החל תחום התצוגות biglick לתפוס תאוצה, ובשל אופיו הטוב של גזע זה החלו לאמן אינטנסיבית את הסוסים כסוסי ביגליק ולהפעיל עליהם כוח אגרסיבי המוביל לפציעתם המכוונת. סוסי התצוגה נראים שונה, מתנהגים שונה ומרביתם לא עובדים כלל מחוץ למגרש סגור ואינם כשירים לטיולים בשטח.

בעת רכישת סוס מגזע טנסי חשוב להבין מאיזה קווי דם הוא מגיע, על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר. אנו ממליצים לכם להימנע מרכישת סוס תצוגה שלא יכול לטייל בשטח בצורה מהנה ובטוחה עבורכם ועבורו.

אנו מאמינים בעשייה מקצועית, באיכות השירות ובחיבור מדויק. אנחנו מלווים את הלקוח בכל התהליך, עד אשר יותאם לו הסוס הנכון ביותר לצרכיו ולשביעות רצונו המלאה.

בנוסף, כחלק מידע עתיר שנים שצברנו, אנו מציעים מגוון פתרונות ייחודיים עבור לקוחות שאין להם את המתקנים הראויים לאחזקת סוס. אנו מספקים גם ייעוץ לבניית אורוות בבתים פרטיים, או לבניית חווה – בהתאם לצרכי הלקוח.

אתם מוזמנים להתרשם מההיצע הרחב של עשרות סוסי מורשת הטנסי גזעיים: זכרים מסורסים, נקבות, סייחים וסייחות בעמוד הסוסים למכירה, ובחווה – בתיאום פגישה מראש.

נשמח לארח אתכם ולשתף אתכם בחוויית הגידול, בידע המצטבר ולהתאים לכם את הסוס המיועד לגילוי עולם חדש המתבסס על אהבה טהורה!