אודות

חוות מורשת הטנסי הנה חווה ייחודית מסוגה בארץ לגידול ולשיווק סוסים מגזע Tennessee Walking horses . החווה הוקמה לפני כ- 10 שנים בשרון כשהרעיון היה הקמת בית גידול בישראל לסוסי מורשת הטנסי, המהווים את השילוב האמיתי והנכון בין טיולים לבין עבודה.
מקורם של סוסים מיוחדים וייחודיים אלה הינם קווי דם עתיקים ונדירים אשר השתמרו בחוות פרטיות של חוואים אמריקאים המגדלים את סוסי מורשת הטנסי למעלה ממאה שנה.

סוסי מורשת הטנסי, מתאפיינים באתלטיות, חוזק וסיבולת גבוהה, נוחות, יציבות ועוצמה בשילוב אופי רגוע ונעים, מגוון צעדים רחב ומראה אצילי וייצוגי במיוחד. הסוסים המורבעים בחווה בעלי אופי נוח ואינטליגנציה גבוהה, מפגינים נכונות ומסירות רבה לרוכב בביטחון ובבטיחות בכל המקצבים בהם נע הסוס.

בית הגידול משתרע על פני כ– 30 דונם, מנוהל ביד רמה על ידי צוות מקצועי ומהימן אשר נבחר בקפידה, בעל ניסיון בגידול ואימון מאות סוסים. כמו כן, אנשי החווה מיומנים בהתאמה מדויקת של הסוס הנכון ביותר לצרכי הרוכב וזאת כי שההתאמה ביניהם תהיה חווייתית ומושלמת.

הסוסים נולדים, גדלים, מטופחים ומטופלים בחווה במשך 3 שנים אינטנסיביות המצריכות השקעה מרבית בטיפול ואימון יומיומי, חיסונים ותנאים אופטימליים ביותר על מנת לגדל את הסוס/ה כחיית מחמד אשר יש לה אמון באדם ולא כחיית עדר הרואה באדם נטע זר.

תחילתם של סוסי מורשת הטנסי היה בשלהי המאה ה- 19 בשילוב מספר גזעים אשר הובילו לתוצאה של סוס חזק, יפה ובעל אופי נוח אשר שימש לפעולות רבות ושונות באורח החיים של בעלי הסוס.

כיום, קיימת חשיבות רבה לביצוע אבחנה בגזע הטנסי :

מצד אחד של הסקאלה  סוסי מורשת הטנסי שמקורם הינו קווי דם עתיקים, מיוחדים ונדירים המציגים צעד מובנה הגדלים בבית הגידול שלנו, מאומנים על ידינו ומוצעים למכירה.

מהצד השני של הסקאלה קווי דם מודרניים המוצגים במגרש.

בשנות ה- 60 החל תחום התצוגות biglick לתפוס תאוצה ובשל אופיו הטוב של גזע זה החלו לאמן אינטנסיבית את הסוסים לצורך אימון כסוסי ביגליק ולהפעיל עליהם כוח אגרסיבי המוביל לפציעתם המכוונת. סוסי התצוגה נראים שונה, מתנהגים שונה ומרביתם אינם רוכבים כלל מחוץ למגרש סגור ואינם כשירים לטיולים בשטח.

על כן, בעת רכישת סוס מגזע טנסי חשוב להבין מאיזה קווי דם הוא מגיע, על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר ולא לרכוש מתוך טעות וחוסר הבנה סוס תצוגה אשר לא יוכל לטייל בשטח ולא יוכל לשמש למטרה לה הוא נרכש– רכיבה בשטח לעיתים אתגרית לעיתים מהנה אולם תמיד בטוחה!

אנו מאמינים בעשייה מקצועית, באיכות השירות ובחיבור מדויק אנחנו מלווים את הלקוח בכל התהליך, עד אשר יותאם לו הסוס הנכון ביותר לצרכיו ולשביעות רצונו המלאה.

בנוסף, כחלק מידע עתיר שנים שצברנו, אנו מציעים מגוון פתרונות ייחודיים עבור לקוחות שאין להם את המתקנים הראויים לאחזקת סוס בתנאים המקסימאליים, וכן, מציעים ייעוץ לבניית אורוות בבתים פרטיים, או לבניית חוה בהתאם לצרכים הפרטניים.

ניתן להתרשם מההיצע הרחב של עשרות סוסי מורשת הטנסי גזעיים-זכרים מסורסים, נקבות, סייחים וסייחות באתר האינטרנט והן, בחווה בתיאום פגישה מראש.

נשמח לארח אתכם ולשתף אתכם בחוויית הגידול, בידע המצטבר ולהתאים לכם את הסוס המיועד    לגילוי עולם חדש המתבסס על אהבה טהורה!

כתובת חוות מורשת הטנסי: בשרון.