סוסי טנסי – מקורותיו של גזע מורשת הטנסי

סוסי הטנסי הם מהנפלאים שבגזעי הסוסים. גזע סוס הטנסי החל את דרכו לפני כ-100 שנה, עת הושבחו גזעים שונים ונוצר גזע חדש ששמו Tennessee Walking Horse or Tennessee Walkers – פסעני טנסי (המכונים גם טנסי ווקר).

מקורותיו של גזע זה הינם סוסי מורגן, ת'ורוברד, קנאדיאן, סטנדרט ברד, נרגנסט פייסר ועוד.

סוסי הטנסי הורבעו למגוון צרכים ושימושים, בעיקר עבודה והליכה מרובה. למשל: חריש שדות, משיכת עגלות, רכיבה למרחקים ארוכים (רופאים השתמשו בהם כדי להגיע מבית לבית). הטנסי ווקר התחרו גם בתחרויות צעד שונות.

סוס טנסי

בשונה מסוסים מגזעים אחרים, כמו סוסי מיזורי או סוסי סינגלפוט, סוסי טנסי מאופינים בצעד מיוחד ומוגדר שנקרא Running Walk.

לסוסי הצעד השונים מגוון צעדים ומקצבים, אולם רק סוסי הטנסי יכולים להתגאות במקצב המדהים שנקרא Running Walk – ריצה הליכה. זהו מקצב הליכה בקצב של 4 פעימות תוך תנועה מרחפת של הסוס והותרת הרוכב על האוכף ללא תזוזה. זוהי רק אחת הסיבות שסוסי הטנסי מבוקשים על ידי רוכבים בכל העולם ומהווים למעשה את סוס הטיולים המושלם. חוות מורשת הטנסי מציעה מגוון סוסי מורשת טנסי – סוסים ברמה הגבוהה ביותר בישראל, שמהווים חברים לכל החיים. כדי לראות את הסוסים הזמינים, אתם מוזמנים לעמוד סוסים למכירה.

לסוסי Rack "ראק" שונים יש מקצב שנקרא "סינגלפוט" או "ראק". מקצבים אלה מגדירים את הסוס כפסען שיכול להלך במקצב בו רק רגל אחת על הקרקע, ומשם בעצם מגיע השם Singlefoot.

סוסי הטנסי קיימים במגוון רב של צבעים, חום, שחור, פלמינו, באקסקין, לבן, אפור ושילובים רבים ושונים.

גזע הטנסי הינו רגיש במיוחד וקשוב לרוכב, ומתאים ממש לכל רוכב, מרוכבים מתחילים ועד לרוכבים מנוסים ביותר.

בניגוד לתפיסה מוטעית שהשתרשה בקרב אנשי סוסים, לגזע הטנסי יש את כל מקצבי הרכיבה, כולל קאנטר, גאלופ וגם טרוט. אמנם קוראים לו טנסי ווקר, אבל הוא בהחלט לא רק הולך…

אנחנו מזמינים אתכם לראות את סוסי הטנסי שלנו ושל הלקוחות שלנו בפעולה באינסטגרם שלנו.