רוצים לקנות סוס טיולים? כך תבחרו בסוס הנכון

לא חסרים סוסים למכירה בישראל, ובחלק ניכר מהמקרים, הקונים מעוניינים לרכוש את הסוס כדי לטייל איתו ברחבי הארץ. כמעט כל סוס יכול להיות סוס טיולים טוב עם אילוף ואימון, אבל בכל זאת כדאי לדעת איך בוחרים סוס טיולים, ומהן התכונות שכדאי שיהיו לו.

כושר גופני ומצב בריאותי מצוין

כמובן שאפשר להכניס כל סוס לכושר עם העבודה המתאימה, אבל אם אתם רוצים סוס טיולים שאפשר מיד לצאת איתו לטיולים בבטחה ובהנאה, מומלץ לבחור בסוס שיש לו כושר גופני טוב, שעובד באופן קבוע וכמובן – שמצב בריאותו תקין. סוס שעמד במרעה במשך תקופה ארוכה ולא עבדו איתו, לא צפוי להיות בכושר טיולים מתאים, בניגוד לסוס שיוצא לטיולים באופן קבוע.

בדקו גם האם הסוס מטופל, מקבל פרזולים, חיסונים וביקורי וטרינר כשצריך, והאם הוא קיבל תזונה נאותה אצל הבעלים הנוכחיים. אלה כללי אצבע שחשוב לבדוק בכל קנייה של סוס.

אופי מתאים לסוס טיולים

סוס טיולים צריך להיות קשוב, נבון ועם אינסטינקטים טובים, וגם רגוע ושליו, ומסוגל להתמודד עם שבילים לא מוכרים, מקומות חדשים והפתעות. סוס בעל אופי טוב הוא חיוני לטיולים טובים – ולכן סוסי טנסי מהווים סוסי טיולים מושלמים.

סוס טיולים טנסי

עלייה לקרון

סוסי טיולים מבלים לא מעט בקרון, כאשר אנו נוסעים איתם לאתר הטיולים עצמו. סוס טיולים טוב צריך לעלות לקרון בקלות וללא סיבוכים או שכנועים, ובוודאי לא להתנגד לעלייה או לעשות בעיות בזמן הכניסה לקרון. באופן אידיאלי, כדאי שגם יהיה ניתן להסיע את הסוס עם סוסים אחרים בקרון, מכיוון שלרוב לא מטיילים לבד.

ניסיון בטיולים

סוס יכול להיות מאולף ומדהים במגרש סגור, אבל ברגע שיוצאים החוצה, הוא מתחיל להתרגש ולהתבלבל, פשוט משום שהוא לא רגיל לטייל בחוץ עם הרוכב שלו. לכן, מומלץ לחפש סוס שיש לו ניסיון בטיולים, ראה הרבה תוואי שטח ומכיר את ה"נוהל" של טיולים עם סוסים.

במהלך האילוף של הסוסים בחוות מורשת הטנסי, אנו מקפידים לצאת עם הסוסים לטיולים על בסיס קבוע, על מנת לשמור על כושרם הגופני וגם כדי לתת להם לצבור ניסיון בטיולים – וכך הטיולים איתם מהנים במיוחד עבור הסוס עצמו וכמובן עבור הרוכב.

צעד נוח

טיולים הם בדרך כלל עניין של כמה שעות. אתם יושבים על הגב של הסוס במשך כל הזמן הזה, וגם אם הוא בכושר מצוין – גם אתם צריכים ליהנות ושהיה לכם נוח. יש גזעים שונים של סוסים, ולכל אחד מהם תנועה שונה וצעד שונה. סוסי צעד בדרך כלל מצוינים לטיולים, ונוחים במיוחד לרוכבים. סוסי טנסי מצטיינים בכך במיוחד, והם נעים במקצב ארבע פעימות ללא צורך בהתערבות מצד הרוכב.

בעת רכישת סוס טנסי חשוב להבין מאיזה קווי דם הוא מגיע, על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר. אנו ממליצים לכם להימנע מרכישת סוס תצוגה שלא יכול לטייל בשטח בצורה מהנה ובטוחה עבורכם ועבורו.

מחפשים את סוס הטיולים המושלם? אנו מציעים מגוון סוסים למכירה – סוסי מורשת טנסי שיתאימו לכל רוכב בכל רמה.