מדוע סוסי צעד פופולריים כל כך בישראל?

ישראלים אוהבים סוסים, והם אוהבים סוסי צעד באופן מיוחד. סוסי צעד, על הגזעים השונים הקיימים בארץ, פופולריים במיוחד בקרב רוכבים ישראלים. נשאלת השאלה – למה? מה יש בסוסי הצעד שהופך אותם כל כך אהובים, ולמה כדאי גם לכם לשקול לקנות סוס כזה?

אין ספק שאחד המאפיינים הבולטים שתורמים לפופולריות של סוסי צעד בישראל הוא עניין הנוחות. לסוסי צעד, כמו טנסי ווקר, יש מקצב חלק ונעים לרכיבה. הרוכב יושב בנוחות רבה באוכף, ולא מיטלטל או קופץ. זה סידור מושלם למי שרוצה רכיבות ארוכות בלי להתעייף, וגם למי שעשוי להיות רגיש לקפיצות ותנועות שאופייניות לרכיבה על סוסים שאינם סוסי צעד. מדובר פשוט בסוסים נוחים וכיפיים במיוחד לרכיבה.

סוסי צעד מצוינים גם לרוכבים מתחילים, גם בגלל עניין הנוחות. לכן, רוכבים שמתחילים את דרכם, יבחרו לעתים קרובות בסוסים כאלה, כדי להתחיל את קריירת הרכיבה בקלות ובנחת, גם אם אין להם ניסיון רב ברכיבה. מלבד זאת, סוסי צעד יכולים גם להתאים מאוד למי שסובל מבעיות מפרקים ולא יכול לרכב על סוסים אחרים, והם מתאימים לרוכבים מבוגרים, מכיוון שאין צורך במאמץ או כושר גופני יוצא דופן כדי לרכב עליהם.

האופי המצוין של סוסי טנסי, למשל, הופך אותם גם כן לסוסים פופולריים בקרב ישראלים. מדובר בסוסים בעלי מזג נוח, מאולפים ברמה גבוהה, שפשוט כיף להיות איתם ולרכב עליהם.

טיולים כדרך חיים: אחת הפעילויות הנפוצות של רוכבים ישראלים היא טיולים בשטח. סוסי צעד הם סוסי טיולים מצוינים – יש להם אופי רגוע ושקט, הם משרים ביטחון על הרוכב, הכושר הגופני שלהם ברמה גבוהה ולכן הם מסוגלים ללכת שעות ארוכות, והם כמובן מספקים רכיבה נוחה. סוסי צעד איכותיים יילכו בצורה בטוחה, בלי למעוד, והם גם יודעים להתמודד עם תנאי שטח שונים בקלות – בין אם מדובר בשביל רגיל ורגוע, ובין אם מדובר בשטח סלעי או בוצי וכן הלאה. תחושת הבטחון והרוגע חשובה מאוד לרוכב בזמן טיול, כדי לאפשר לו גם ליהנות מהחוויה ולהתבונן בנוף ולא רק להתרכז ברכיבה, ולכן סוסי צעד, שמהווים סוסי טיולים טובים, הם פופולריים בישראל.

סוס צעד טנסי רכיבה נוחה

סוסי צעד הם גם מאוד מגוונים. זה נכון שהם בדרך כלל משמשים לטיולים, אבל הם יכולים בהחלט להיות פעילים בענפי הספורט השונים, כמו קאטינג, אוונטינג ואפילו דרסז'.

עוד אלמנט חשוב – סוסי צעד הם פשוט יפים! נסכים שכל הסוסים יפים, אבל אין ספק שסוסי טנסי הם יפים במיוחד! המבנה שלהם חזק ומרשים, יש להם פרצופים מקסימים, פרווה מדהימה ורעמה וזנב מהממים. בשילוב עם האופי הנפלא שלהם – זה באמת לא מפתיע שסוסי צעד כל כך אהודים בארץ.

רוצים סוס צעד מושלם? אתם צריכים סוס מורשת טנסי. מוזמנים לעמוד סוסים למכירה!