מתגים לסוסי צעד – הניסיון של חוות מורשת הטנסי

כל רוכב ובעל סוס יודע שיש חשיבות רבה לממשק בין הרוכב לסוס – הדרך שבה אנו "משוחחים" עם הסוס במהלך הרכיבה וגם בעבודת הקרקע.

קיימת חשיבות רבה לעבודת הקרקע עם הסוס. תקשורת טובה בין הסוס לבין הרוכב יוצרת מעין "ארגז כלים" שימושי לעת הצורך: קשירה בטיול, העמסה לקרון, הובלה בתוואי שטח משתנים ועוד. בין אם מדובר בסוס טיולים, סוס צעד או סוס שעובד במגרש – יש משמעות רבה לקשר בין הרוכב והסוס.

הממשק מתבטא גם בקשר בין הסוס לבין הרוכב ברכיבה, ולכן יש חשיבות גדולה לציוד הרכיבה שבו משתמשים.

בעולם הסוסים קיים מגוון עצום של יצרנים ושל ציוד. אנו בחוות טנסי, מביאים עבורכם את תוצאות הלימוד שלנו במשך שנים ארוכות של ניסיון ומגע עם הסוסים בבית הגידול.

מתג לסוסי צעד – סוסי טנסי

מתג לסוס צעד

המתג הוא פריט ציוד שחשוב במיוחד להתאים היטב לסוס. קיימים סוגי מתגים רבים ומגוונים לשימושים שונים.

"חריפות" המתג תלויה בעוצמה שבה מופעל המתג ביד הרוכב. לכל סוס יש מבנה ראש ופה יחודיים אשר יש לקחת בחשבון בעת בחירת מתג לסוס.

לכל סוס מתאים מתג שונה.כשנוח לסוס בפה עם המתג, הוא "מקבל" את המתג ללא הסתייגויות – לא מנסה לנשוך את המתג, לא משחק עם הפה ופשוט נותן למתג להיות מונח שם.

התנועה הייחודית של סוסי צעד והדרך שבה רוכבים עליהם, דורשת התאמה נכונה של המתג לסוס. בבית הגידול של חוות מורשת הטנסי, אנו עושים שימוש במתגים של היצרן האמריקאי Tom Balding אשר מייצר את המתגים בהתאם לדרישות פרטניות שמועברות אליו, בהתאם לסוס הספציפי. לבולדינג ניסיון של עשרות שנים בייצור מתגים ונפחות באופן כללי, והמומחיות שלו מתבטאת בייצור מתגים משובחים בעבודת יד. משך הייצור של מתג הוא כשנה – זמן שנדרש על מנת לייצר את המתגים הטובים ביותר, שיתאימו לסוס באופן מושלם.