סוסים למכירה בישראל: מדריך קניית סוסים בארץ

קניית סוס היא חלום של אנשים רבים, אבל מדובר בהחלטה גדולה, שלא מומלץ להיכנס אליה בקלות ראש. לא חסרים סוסים למכירה בישראל, ואתם יכולים לקנות סוס מכמה גורמים ומקומות – וגם להיעזר באנשי מקצוע שיסייעו לכם להביא סוס מחו"ל. עם זאת, לפני שקונים סוס, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

העלות האמיתית של קניית סוס

כאשר מתכננים לקנות סוס, חשוב להבין שמחיר הרכישה הוא רק קצה הקרחון. העלויות השוטפות של אחזקת סוס יכולות לעלות בהרבה על ההוצאה הראשונית. עלויות אלו כוללות האכלה, פנסיון לסוסים, טיפול וטרינרי, שירותי פרזול וצרכים אחרים. יש גם את עניין הציוד, כמו אוכף, ראשיית רכיבה, שמיכות ועוד.

סוסים למכירה בישראל

למה אתם קונים סוס?

בישראל יש סוגים שונים של רוכבים וסוסים. חלק גדול מבעלי הסוסים מטיילים איתם וזו הסיבה העיקרית לרכישת הסוס. לעתים קונים סוס בשביל הילד או הילדה. לפעמים מדובר בצורך טיפולי, וכמובן יש רוכבים ישראלים שעוסקים בספורט הרכיבה על ענפיו השונים – מריינינג ועד דרסז'.

מה הייעוד של הסוס שאתם רוצים לקנות? לפי הייעוד – תוכלו לבחור את סוג הסוס וגם ממי לקנות. למשל, אם אתם מחפשים סוס לילדים שלכם, סביר להניח שתרצו סוס מאולף, רגוע ושקט, אולי אפילו מבוגר יחסית, כדי שיוכלו ללמוד ולהתמקצע ברכיבה בנחת.

גזע הסוס

לא חייבים לקנות סוס גזעי, ויש בישראל סוסים מעורבים מקסימים (בדרך כלל שילוב של קווטר עם ערבי וכל מיני קומבינות אחרות).

ישנם גזעי סוסים רבים, שלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים. בין הגזעים הפופולריים ניתן למנות את סוסי הקווטר, סוסים ערבים, סוסים אירופיים חמימי דם כמו הסוסים ההולנדיים ועוד. אם אתם בעניין של טיולי סוסים, ורוצים את חוויית הרכיבה המושלמת, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את האפשרות של סוסי טנסי, הידועים בהליכה הנוחה והבטוחה שלהם, והאופי הנפלא.

ממי קונים סוס?

כדאי מאוד להיזהר בבחירת המוכר. רצוי לקנות סוס ממוכרים או מגדלים ידועים ובעלי מוניטין, ולא לחפש סוסים בחצרות אחוריות. אם אתם קונים מאדם פרטי, חשוב מאוד לוודא שהסוס אכן שייך לו. בישראל, כמו בישראל, יש הונאות ורמאויות גם בתחום מכירת הסוסים, וכדאי לבדוק לעומק לפני שרוכשים.

מומלץ כמובן לשים לב למצב הסוס ותנאי החווה – אם התנאים לא נראים מספקים, המקום מלוכלך ומוזנח וכו', יש סיכוי טוב שהסוס עצמו גם לא מטופל ואולי סובל מבעיות בריאותיות.

אם אתם מחפשים סוסים למכירה בישראל, אתם כמובן יכולים גם להיעזר באינטרנט. בפייסבוק יש קבוצות רבות שעוסקות בסוסים, ועולות בהן מודעות מכירת סוסים לעתים קרובות. הודעות על מכירת סוסים פרטיים גם עוברות מפה לאוזן ובקבוצות ווטסאפ, ומומלץ לשאול ולחפש בקרב חברים, וטרינרים ומפרזלים, אם הם יודעים על סוסים למכירה.