סוסי צעד: הליכה מהירה ונוחה – זה כל העניין

סוסי צעד הפכו לסוסים פופולריים במיוחד בישראל. 

מדובר בקבוצה של גזעי סוסים המכונים סוסי צעד או פסעונים, וכוללת את גזעי הסוסים טנסי ווקר, מיזורי- פוקס טרוטר, פרוביאן- פאסו, סינגלפוט, סוסי הרוקי מאונטן ועוד.

בארץ, סוס הצעד הנפוץ ביותר הוא הטנסי ווקר, גזע שהתפתח במדינת טנסי שבדרום ארה"ב. סוסי הטנסי מתאפיינים בהליכה מהירה, חלקה, אחידה ונוחה לישיבה ולרכיבה. בנוסף, הם מצטיינים במראה מרשים וייחודי, ובכושר ובריאות מהמעלה הראשונה.

סוס צעד טנסי רכיבה נוחה

סוסי טנסי מסוגלים להגיע בהליכה למהירות הריצה של גזעים אחרים ולכן אין סיבה לדהור איתם. לעומת זאת, קצב הליכתם של סוסי האחרים הוא די איטי ואילו ריצה דורשת תנועה ומאמץ גדולים מהסוס ומהרוכב. בעת הריצה עם סוס שאינו סוס צעד, ארבעת רגליו של הסוס מתנתקות מהקרקע ובעת הנחיתה נוצר זעזוע, ולכן הרוכב צריך לקום מהאוכף ולהתיישב עליו חזרה (מה שמכונה "טרוט קימה").

סוסי הטנסי מאופיינים בצעד הייחודי להם, מקצב שנקרא "Running walk" (ריצה הליכה). זהו מקצב הליכה של 4 פעימות תוך תנועת ריחוף של הסוס. ברכיבה על סוסי טנסי הרוכב לא נדרש למאמץ גופני, ואפשר לרכב למרחקים ארוכים ולמשך זמן רב ללא בעיה ובנוחות מקסימלית. וזו רק אחת הסיבות לכך שסוסי הטנסי הם סוסי הטיולים המושלמים!