שפת הגוף של סוסים

סוסים מתקשרים באמצעות שילוב של שפת גוף, צלילים והבעות פנים. בדומה לבני אדם, מה שהם לא אומרים יכול להיות חשוב לא פחות ממה שהם כן אומרים. השפות האנושיות ושפת הסוסים שונות זו מזו, אבל אנחנו בהחלט יכולים ללמוד כיצד לתקשר עם סוסים אם נקדיש זמן ללמוד את שפתם.

סוסים מתקשרים דרך גופם באמצעות היציבה הכללית שלהם – או "שפת הגוף" – העיניים, האוזניים, הזנב, הראש והצוואר שלהם והבעות הפנים שלהם. הנה כמה סימנים שכל בעל סוס צריך לדעת כדי להבין מה הסוס שלו מנסה לומר:

אוזניים: סוסים אומרים הרבה דרך האוזניים שלהם. זוהי הדרך המהירה ביותר לקבל רמזים למצב הרגשי של הסוס. אוזניים זקופות ומופנות קדימה מצביעות על סוס שמתעניין, בגישה חיובית (קשוב למשימה שעל הפרק) או שלילית (מפחד ממשהו שמצץ קדימה).

אוזניים שמוטות הן סימן מובהק לסוס רגוע, ואוזניים המכוונות ישר לאחור מעידות על סוס כועס. כאשר אוזן אחת פונה אליכם, זה בדרך כלל אומר שהסוס מקשיב לכם ומשתמש באוזן השנייה לבדוק רעשים אחרים בסביבה.

עיניים: העיניים הן חלון לנשמה, וזה נכון לגבי סוסים בדיוק כמו בני אדם. כאשר סוס מפחד, העיניים שלו יהיו פעורות (לפעמים תראו את לובן העיניים) וכאשר סוס רגוע, העיניים יהיו "רכות".

זנב: לסוסים רגועים יהיו זנבות תלויים, נמוך ורפויים. סוסים שמפחדים או נרגשים, ירימו גבוה את הזנב שלהם.

גוף: הדרך שבה סוס נושא את עצמו משדרת הרבה מההרגשה הכללית שלו. סוסים במצב של מתח נושאים את צווארם ​​גבוה ונעים במהירות. סוסים רגועים נושאים את ראשם נמוך, ויש להם תנועה נעימה וזורמת.

הבעות פנים: כדי לקרוא את פניו של סוס, צריך להקדיש זמן מה ולהסתכל איך הפנים שלהם נראים כשהם רגועים. סוסים שלא מרגישים טוב ייראו עצבניים או מתוחים, בעוד שלסוסים שמחים יש מראה נינוח. סוסים מסתכלים על הפנים שלנו גם כשהם מנסים לקרוא את מצבי הרוח שלנו, והם בהחלט יודעים לעשות זאת!

הקשר שלנו עם הסוס יתפתח ויהיה עמוק וטוב יותר ככל שנלמד לקרוא אותו ולהבין מה הוא מנסה לומר לנו. 

הגיע הזמן לסוס משלכם? בואו לעמוד סוסים למכירה – ותוכלו להגשים חלום!